0
  Müşteri Paneli

SEO (Search Engine Optimization)- Arama Motoru Optimizasyonu

Anahtar Kelime Belirleme

Web sitenizin bulunurluğunu artırmak için içerik tespitine göre en uygun anahtar kelimelerin belirlenmesi.

Teklif & Sözleşme

Seçilen anahtar kelimelere göre en uygun teklif hazırlanarak onayınıza sunulur.

Seo & Sem Hizmeti

Onayınızın ardından web sitenizin iç ve dış seo - sem analizi yapılarak çalışmalar başlatılır.

Seo & Sem Hizmetlerimiz

SEO Analizi

SEO Analizi yapılarak rapor çıkarma.

Anahtar Kelime

Sayfalarınızın anahtar kelimelerinizle uyumu.

Backlink Oluşturma

Sitenize kaliteli backlinkler oluşturma.

Özgün Makale

Sayfalarınıza özgün makale yazılması

Seo Rakip Analizi

Web sitenizin rakipleriniz ile karşılaştırılması.

24×7 Destek

İhtiyacınız olduğu her an yanınızdayız

Mobil Uyumlu Site

Cep telefonlarına tam uyumlu web siteniz olsun

Memnuniyet Garantisi

Hayalinizdeki web sitesi tamda sizin istediğiniz gibi

Google Uyumlu

Web sitenizin Google ile uyumlu olması

SEO Search Engine Optimization - Arama Motoru Optimizasyonu

Web sitelerinin olmazsa olmazlarından Seo ingilizce karşılığı olan ( Search Engine Optimization) kelimesinin karşılığıdır. Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.
Site yada sayfanız için yaptığınız her türlü optimizasyon işlemin genel adıda denilebilir. Her sayfa için ayrı title, keywords, description tanımı vs..gibi olması gereken yüzlerce SEO özellikleridir. Site veya sayfalarınızın Arama Motorları tarafından daha kolay bulunup indekslenmesi ve Arama Sonuç Sayfalarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak amacıyla site veya sayfalarınıza uygulanan işlemlerdir.

Gelecegin yükselen meslegi : SEO Uzmanlığı

Kısa bir süre öncesine kadar web sitesi bir işletme için ne kadar önemliyse, şimdilerde ise Google yani Arama Morotların da ilk sayfada çıkma önem kazanmıştır.Nüfusunun 60 milyonundan fazlası internet kullanan ülkemizde web sitelerinin daha çok trafik almak ve daha fazla satış yapmak adına arama motorlarında üst sıralara çıkma savaşı giderek büyüyor. işte tam da bu noktada internet sitelerinin imdadına SEO uzmanları yetişiyor.

Web sitelerinin arama motorlarında daha üst sırada yer alması için çalışma yapan SEO uzmanları, sektörde var olan nitelikli eleman ihtiyacı henüz karşılanamadığı için kolayca is bulup Türkiye ortalamasının üzerinde gelir elde edebiliyorlar. Özellikle SEO alanına yatırım yapmanın kârlı olduğunu gören ve böylece SEO çalışmalarinin önemini daha iyi kavramaya baslayan kurumlar, SEO uzmanlarına bünyelerinde yer veriyorlar.

Yurtdışında SEO ücretleri 2000TL’den başlamaktadır. Yurtdışındaki SEO uzmanları saat bazlı ücret talep ederken, ülkemizde site veya proje başı ücretlendirme yöntemleri daha çok tercih edilmektedir. Özellikle de Anahtar kelime üzerinden fiyatlandırma verilmektedir. Ingiltere, ABD ve Kanada gibi ülkelerde SEO uzmanlarına ödenen saatlik ücret 100-150$ arası değişirken, Türkiye’de aylık 300 ile 5000 TL arasına varan rakamlar söz konusu. Ancak gelişen sektöre ve artan uzman ihtiyacına paralel önümüzdeki yıllarda 9.000 TL seviyelerine ulaşması beklenmektedir. SEO çalışmaları büyük çoğunlukla Google odaklı gerçekleştirildiği için, dev arama motorunun ana vatanı olan ABD’de SEO çalışmalarına ödenen bütçe bir hayli yüksek. SEO çalışması yapanlara ödenen saatlik ortalama 25$ ile Hindistan, Avusturya ve Yeni Zelanda’dan sonra en düşük bütçeyi ayıran ülke olarak gözüküyor. İşte en büyük yanlışı da burada yapıyoruz.

Web Trakya Tasarım ve Yazılım ( Host Bankası ) kurucusu Ergün DURSUN (SEO Expert), gelecekte SEO uzmanlığını meslek olarak seçeceklere ve sektöre yeni adim atacak kişilere de şu tavsiyelerde bulundu:

SEO uzmanı olmak isteyenler sürekli olarak gelişmelerden haberdar olmalı, Blog ve Forumları da takip ederek Google tarafından yapılan algoritma güncellemelerine karşı pozisyon almalı. Ayrıca karşılaşılan sorunlara karşı hızlı ve etkin çözüm üretmeniz istenecektir. Çalışmalarda her zaman dürüst olmak ve SEO çalışmalarını yaparken etik ahlak kurallarına bağlı kalmak size başarıyı getirecektir.

Referanslarımızdan Bazıları

Sık Sorulan Sorular?

SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Yurtdışında SEO ücretleri 2000TL’den başlamaktadır. Yurtdışındaki SEO uzmanları saat bazlı ücret talep ederken, ülkemizde site veya proje başı ücretlendirme yöntemleri daha çok tercih edilmektedir. Özellikle de Anahtar kelime üzerinden fiyatlandırma verilmektedir. Ingiltere, ABD ve Kanada gibi ülkelerde SEO uzmanlarına ödenen saatlik ücret 100-150$ arası değişirken, Türkiye’de aylık 300 ile 5000 TL arasına varan rakamlar söz konusu.

SEO Uzmanı Kime Denir?

Arama motoru sıralamasında yükselmek ve daha fazla ziyaretçi çekmek isteyen internet sitelerine ücretli olarak çalışma sağlayan kişilere SEO uzmanı denir. SEO uzmanı olmak isteyenler sürekli olarak gelişmelerden haberdar olmalı, Blog ve Forumları da takip ederek Google tarafından yapılan algoritma güncellemelerine karşı pozisyon almalı. 

SEO Çalışması Ne Zaman Sonuç vermektedir?

Anahtar kelimelerinizin popülaritesine ve o alandaki rekabetine göre değişkenlik göstermekte olduğundan bunu detayları incelemelerden sonra belirliyoruz. SEO sonuçları 3 ile 6 ay arasında değişiklik göstermektedir. Kimi Site 3 ay da kimi ise 6 ay’ın sonunda sonuç vermektedir. Web Trakya da; Web siteniz tasarlanırken arama motorlarının sitenizi kolayca indexleyebileceği teknikler kullanarak tasarlanır. Arama motorlarının algoritmalarına uyumlu olacak şekilde site içi seo’nuz ücretsiz olarak sitenizle birlikte yapılır.

Web sitem cep telefonlarına uyumlu olacak mı?

Hazırladığımız tüm web siteleri tüm mobil aygıtlarda uyumlu çalışacak şekilde dizayn edilir ve kodlanır.(PC, Tablet, Telefon)